niedziela, 7 kwietnia 2013

Żyj smacznie i zdrowo!

          Obecnie trwa III Edycja Programu Edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo". Odbiorcami programu są nauczyciele oraz uczniowie szkół gimnazjalnych znajdujących się na terenie całego kraju. Wcześniejsze edycje odbywały się pod nazwą "Jedz smacznie i zdrowo". Został on uznany przez ponad 100 000 osób, lecz wraz z rosnącym zainteresowaniem odbiorców postanowiono go rozszerzyć.
           Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zdrowego odżywiania. Nie dotyczy to jednak samego jedzenia, ale także wyboru odpowiednich produktów podczas zakupów, form ich spożywania czy zachęcania do samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków. Zwraca on także uwagę na ekonomiczne gospodarowanie żywnością. Oferuje możliwość pozyskania odpowiedzi na pytania skierowane do dietetyka oraz zawodowego kucharza. Dodatkowo każda zainteresowana klasa może wziąć udział w konkursach, w których do wygrania są wartościowe nagrody.
A gdzie możecie dowiedzieć się więcej?

1. Na stronie http://www.zyjsmacznieizdrowo.pl/ możecie znaleźć wszelkie niezbędne informację dotyczące tego programu. Dodatkowo znajdziecie tam wiele cennych porad na temat zdrowego odżywiania. Program posiada także profil na facebooku https://www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo.

2. Każdy nauczyciel, który wyrazi chęć na udział w programie musi wypełnić znajdujący się na powyższych stronach formularz zgłoszeniowy, w którym wyraża chęć uczestnictwa swojej klasy. W zamian otrzyma bezpłatny zestaw edukacyjny wraz z niezbędnymi materiałami, które pomogą w poprowadzeniu lekcji. 

       Uważam, że akcja jest naprawdę warta uwagi :) Oby coraz więcej takich pozytywnych inicjatyw odbywało się w naszym kraju! Jeśli macie w swoich kręgach znajomych lub rodzinnych nauczycieli lub może sami posiadacie dzieci w wieku gimnazjalnym to warto polecić im w nim udział, tym bardziej że trwa on do końca tego roku szkolnego, czyli do 28 czerwca. 


1 komentarz: