piątek, 29 czerwca 2012

Test patelni grillowej Neoflam Mitra

      Ostatnio miałam przyjemność wypróbowania podczas gotowania patelni grillowej Mitra firmy Neoflam. Pierwszy raz miałam do czynienia z tego typu patelnią, dla tego tym bardziej było to dla mnie wyzwanie. Poniżej znajduje się kilka moich spostrzeżeń oraz propozycję przepisów na wykorzystanie tego typu patelni. 


      Patelnia ma wymiary 28cm x 28 cm , dzięki czemu jest na tyle duża, że można przygotować na niej obiad dla całej rodziny. Ma długą rączkę, która pozwala na swobodne i bardzo wygodne manewrowania nią podczas gotowania. Jest ona wyprofilowana w sposób, który powoduje, że podczas podnoszenia nie odczuwa się dużego ciężaru patelni.


      Patelnia pokryta jest powłoką ceramiczną, co powoduje, że przygotowywane potrawy nie przywierają do niej, a jej mycie to sama przyjemność. Zastosowanie powłoki ceramicznej sprawia także, że podczas smażenia nie trzeba wykorzystywać dużej ilości tłuszczu. Wystarczy jedynie delikatnie skropić potrawę oliwą lub olejem, dzięki czemu przygotowane dania są zdrowsze oraz mniej kaloryczne.

      Na dnie znajdują się odstające paski, które umożliwiają otrzymanie wzorku, który jest charakterystyczny dla potraw przyrządzanych na klasycznych grillach. Bardzo dużą zaletą jest także wielkość jej brzegów. Są one wysokie, dzięki czemu można smażyć na niej większe kawałki ryby lub mięsa.

 
    Jednak z punktu widzenia osoby przyrządzającej potrawę niewątpliwie najważniejsze są jej walory smakowe. I tu pojawia się największa różnica pomiędzy patelnią grillową z patelnią klasyczną. Jedzenie jest niezwykle smaczne, zwłaszcza kawałki mięsa, które są zawsze bardzo soczyste pomimo smażenia ich praktycznie bez tłuszczu. Wspaniały smak uzyskują także ryby, kiełbaski i warzywa, który można przyrównać do tych przyrządzanych na grillu. Poniżej znajdują się potrawy, które przygotowałam za pomocą patelni grillowej Mitra firmy Neoflam. A już niedługo zaprezentuję kolejne pomysły na wykorzystanie tego typu patelni.
      Z czystym sumieniem mogę polecić tą patelnię. Jestem z niej bardzo zadowolona i jestem przekonana, że będę z niej często korzystać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz