niedziela, 2 grudnia 2012

Test patelni Neoflam Amie

        Jakiś czas temu miałam okazję wypróbować patelnię grillową Mitra. Jestem z niej bardzo zadowolona, dlatego postanowiłam przetestować inne produkty oferowane przez Neoflam. Nie wyobrażam sobie kuchni nie wyposażonej w klasyczną patelnię, dlatego chciałam Wam napisać o patelni Neoflam Amie, na której obecnie przyrządzam swoje dania. 


        Patelnia Amie jest pokryta z obu stron powłoką ceramiczną Ecolon, posiada 28 cm  jednak jest dostępna także w innych rozmiarach. Występuję także w różnych kolorach. Moja jest jasnozielona, delikatnie rozjaśniana u góry patelni. Rączka patelni ma kolor czarny, jest długa, bardzo stabilna i dobrze wyprofilowana. Odczuwa się wrażenie, że jest idealnie dopasowana do dłoni. Po wielokrotnym użyciu nie zauważyłam, aby się luzowała, z czym miałam do czynienia przy innych patelniach, z których korzystałam wcześniej. Grubość dna patelni wynosi 5 cm, ścianki patelni także są grube i solidne. Producent zapewnia, że nie odkształci się podczas użytkowania.       Ze względu na posiadaną powłokę ceramiczną patelnia Amie jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju zadrapania wynikające z codziennego użytkowania. Podobnie jak w przypadku patelni grillowej Mitra nie ma żadnego problemu z jej myciem. Można wyczyścić z niej bardzo szybko każdy rodzaj tłuszczu  i zabrudzenia. Patelnię można także myć w zmywarce.
      Ostatnio patelnię wykorzystałam do przyrządzenia kurczaka w sosie migdałowym, krewetek z masłem i pietruszką oraz pulpecików w sosie koperkowo-pieczarkowym. Potrawy przyrządzone na patelni Amie są bardzo soczyste i nie przywierają do dna patelni podczas ich długiego smażenia oraz duszenia, co pozwala na użycie bardzo małej ilości tłuszczu podczas ich przyrządzania. Dzięki dużym rozmiarom można za jednym razem przygotować na niej obiad dla 4 osobowej rodziny. Przepisy na przyrządzone przeze mnie potrawy znajdują się poniżej. 

1 komentarz:

  1. mam taka patelnię tylko pomarańczową :) i jest faktycznie świetna :)

    OdpowiedzUsuń